Szerző Téma: Karácsonyi eventnek?  (Megtekintve 4482 alkalommal)

NFSMW

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 324
  • Hózáporban nem kell napolaj :))
    • Profil megtekintése
Karácsonyi eventnek?
« Dátum: 2016. július 22. - 17:19:14 »
Üdv. Kicsit odébb van még tudom, épp ezért most írom le, hogy esetleg legyen a Teamnek ideje megcsinálni, ha tetszik nektek és nekik, na meg akarnak valami újat a régi megszokott helyett. Ebbe most nem lesz pulyka (esetleg aki régebben olvasta az ötletemet az tudja miért írtam ezt) :D Elég unalmasak már szerintem a régi eventek, ezzel meg tök jól fel lehetne dobni.

Szóval... kezdeném ott, hogy nem 3 napos event.  Több Szakaszra bontanám.

1 szaksz.
ADVENT event.
Nem bonyolítanám túl, lehetne egy ilyen advent-naptár szerű alapja. Napi küldetésekért cserébe kapsz 1 csokit. Wonda-Rimnél tudod felvenni, naponta 1x. Hogy mindenkinek legyen esélye és egyenlően megérje az event, úgy kellene megcsinálni hogy  lv1-40, lv 41-70, év 71-90 és 90 után más más feladatokat adjon. Az ilyenekre gondolok pl hogyha az ölés formáció jönne be a teamnek: ne kapjon egy 30as 50 ogrét és egy 90+os se 100 vadkutyát. Az hogy mit lehessen ezekből nyitni a Teamre bíznám, de itt még csak kisebb értékeket (mittudomén, 3 optcsere, 1 rög, elixír, megáldó márvány tolvaj kesztyű, 25-50-100 ST pl)
 -> Az utolsó adventi napon pedig minden birodalomból 3-3-3 nyertes, aki a legtöbb küldetést megcsinálta a saját szintjén a leghamarabb.( Tehát mivel nagy valószínűséggel majdnem minden nap fogja csinálni majdnem mindenki, ha 5en vannak és az egyik 6-kor, a másik 8kor a 3. 10-kor a 4. 17 órakor fejezi be, ez alapján dől el a leggyorsabb, legszorgalmasabb) Ők kaphatnának egy értékesebb ládát amiben lehetnének fejlesztők, több rög,  10-15 optcsere, 500 ST, ilyesmi. Kicsit hasonlít a dolog a missziókönyvezésre, ez volt az alapötletem forrása.

2. Szakasz, a karácsony napjai.Ezt a küldetést adhatná a karácsonyfa, ha macerás lenne pl egy betlehemet megcsinálni. Díszeket kell gyűjteni, különböző színűt és formájút (kicsit kevertem a zoknis, tökös és a pata/karom/szív/bundás eventet). Adhatná pl úgy mint a tököket. Különböző pályákon lehetne beszerezni, legyenek rászorulva az emberek egymásra, végtére is, a karácsonynak van egy ilyen összetartó szerepe.  Itt a birodalmak versenyeznek, amelyik ebben a pár napban a legkitartóbb, a legtöbb díszt gyűjtötte be és akasztotta a fára, az a nyertes (természetesen van 2-3 helyezett) Mondjuk ajándék boss "eső" azi, sárki, miegymás. 1 helyezett 8-8-8 boss második 6, harmadik 4 például. De ez is csak felvetés, bár szerintem ésszerű lenne.

3. szakasz a lezárás (ünnepek után)Két napig esti ox event(ek) karácsonnyal kapcsolatos kérdésekkel.  Esetleg birodalmi ünneplés esküvői mapon ahol nem egymás szidása és ölése a cél, hanem egy kvázi barátkozás, kedvesség, tánc, beszélgetés akár a Team tagjaival (tudom kicsit nyálasan hangzik de ha mááár karácsony meg ilyesmi... no meg persze az hogy egy jó játékos közösség nem attól lesz király hogy folyton öljük egymást, hanem attól is ha néha tudunk civilizáltan viselkedni - ami lássuk be sokszor nincs meg, anyázások pl... na mindegy marardok a témánál). Meg lehetne spékelni ezzel azzal de szerintem bőven elég lenne, ennyi farm után :D

Hát várom az ötleteket kiegészítéseket, véleményeket. Ilyen mondjuk szerintem máshol nem lenne :) De hát, nem én döntök erről, csak adtam egy ötletet.
« Utoljára szerkesztve: 2016. július 22. - 17:21:38 írta NFSMW »

"Amíg létezik a világon kávé, semmi sem lehet annyira szörnyű"

Lucii

  • Vendég
Re:Karácsonyi eventnek?
« Válasz #1 Dátum: 2016. július 24. - 21:41:30 »
Advent event simán lehetne úgy, hogy naptárt nyitogatsz (naponta 1-et) esetleg a weboldalon, ami ott sikerül, bekerül a játékban található item-shop raktáradba. Itt nyilván nem nagy cuccokra kell gondolni, hanem kis apróságok naponta.

gegeglam

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 474
    • Profil megtekintése
Re:Karácsonyi eventnek?
« Válasz #2 Dátum: 2016. július 26. - 19:59:53 »
Nekem ez eddig kevésnek tűnik. Valamit farmolni is lehessen hisz ez a játék alapja,de nem ragaszkodom hogy farm orientált event legyen.
A 3 részre bontással csupán az a gond,aki nem lesz fent,pl karácsony napjain az kimarad az event (szerintem) legjobb részéből.

Az összetartás rész tetszik,de pl milenne ha valamiből gyüjteni kellene x darabot valamiért és az egész szervert érintő bónusz lenne a jutalom.
Nevezetesebb eseményekkor a team is beszállhatna "Team vs Player" eventekkel.

Hirtelen ennyi. :)
« Utoljára szerkesztve: 2016. július 26. - 20:06:28 írta gegeglam »
MAKES OLD GREAT AGAIN!

Rauko

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 158
    • Profil megtekintése
Re:Karácsonyi eventnek?
« Válasz #3 Dátum: 2016. július 26. - 20:19:58 »
de ha már karácsony, kicsit hagyjuk a szerencsét, és az elért jutalom adjon választási lehetőséget, azonos értékben. (3 llk hamu, 3 energiakrisi, 1 fém, 25 forgató) vagy valami hasonló.

+ Player vs PVP jó ötlet, ezen felül bújócska event, boss eső(kicsiknek-nagyoknak) ha már van event mapunk lehetne azt is hasznosítani erre a célra, jólenne egy birodalmi hábótú is, akár naponta.

Az utóbbi részeket nem csak Karácsonyra, hanem heti eventeknek is be lehetne vezetni.

Van egy új event ötletem, de ahoz józan vagyok h. leírjam:D a neve: Kapd el a migrá.. khm. elbújt gonosztrevőket! :D
« Utoljára szerkesztve: 2016. július 26. - 20:22:12 írta Rauko »

tiba123

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 275
    • Profil megtekintése
Re:Karácsonyi eventnek?
« Válasz #4 Dátum: 2016. július 26. - 21:19:04 »
Vagy kapd el Ragent ne a náthát :D  ;D
Céh:HiddenLeaf
Karaktereim:

BlackZetsu    lv 113 wp
BodyGuard lv 105 testi
Kenpachy      lv 104 menta
WhiteZetsu   lv 103 bm
Zaydel          lv100  buff
Mende          lv 75 testi farm
Zyrac           lv 76 wp farm

Enzyme

  • Kölyök tag
  • **
  • Hozzászólások: 72
    • Profil megtekintése
Re:Karácsonyi eventnek?
« Válasz #5 Dátum: 2016. július 27. - 17:55:22 »
Tavaly már csak berakták ez eventet aztán annyi, de drukkolok. Egyébként annyi is elég lenne ha egy-két bug eltűnne + egy 500-as dropp szorzó és bontanám is a pezsgőt.  8)  8)  8)
“A műveltség jó sorsban ékesség, balsorsban menedék. ” (Arisztotelész)

gegeglam

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 474
    • Profil megtekintése
Re:Karácsonyi eventnek?
« Válasz #6 Dátum: 2016. július 27. - 18:18:11 »
Ezt még te sem gondolod komolyan. :D
MAKES OLD GREAT AGAIN!

tiba123

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 275
    • Profil megtekintése
Re:Karácsonyi eventnek?
« Válasz #7 Dátum: 2016. július 30. - 15:44:15 »
Lehetséges, hogy nem gondolta át :D
Céh:HiddenLeaf
Karaktereim:

BlackZetsu    lv 113 wp
BodyGuard lv 105 testi
Kenpachy      lv 104 menta
WhiteZetsu   lv 103 bm
Zaydel          lv100  buff
Mende          lv 75 testi farm
Zyrac           lv 76 wp farm