Szerző Téma: TELJESEN NORMÁL MÁR ITT H HA LEPAKOLNAK SEMMIT NEM KAPSZ :)  (Megtekintve 9526 alkalommal)

Abbahagyom

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 457
  • 1skill1kill
    • Profil megtekintése
    • Oldgame2
Re:TELJESEN NORMÁL MÁR ITT H HA LEPAKOLNAK SEMMIT NEM KAPSZ :)
« Válasz #15 Dátum: 2017. január 26. - 00:36:21 »
EGYEDÜLI MEGOLDÁSKÉNT A TÁRGYLEKÖTŐ HALADÉKTALAN BEVEZETÉSÉT LÁTOM HELYÉNVALÓNAK!!!! Ez sajnos mind elkerülhető lenne ha email érkezne pl ha egy tárgyadat valaki kioldaná a kötés alól, így akkor is tudnál róla ha épp nem tudsz játszani, nem vagy otthol stb.
 Nagyon sajnálom Texi, jó srác vagy, nem érdemelted meg ezt :S
Új alkotásom:
berkraki - the low lv king
https://www.youtube.com/watch?v=8H44Z4o6UJ0

Hiena1972

  • Kölyök tag
  • **
  • Hozzászólások: 96
    • Profil megtekintése
Re:TELJESEN NORMÁL MÁR ITT H HA LEPAKOLNAK SEMMIT NEM KAPSZ :)
« Válasz #16 Dátum: 2017. január 26. - 10:20:05 »
Nem csak azt nem érdemelte meg hogy lepakolják hanem azt sem hogy a rengeteg felsorolt cuccból semmit sem kap vissza!

Ahogy elnéztem szép és drága cuccokat bukott.

Egy fenti posztban olvastam - "Miért baj ha valaki véletlenül arra jár és felveszi?"
Furcsa hogy egyesek mindig véletlenül járnak arra és véletlenül felveszi-(k). Ismerünk titeket és tudjuk kik vagytok, ahogy erre Text is célzott. Véleményem szerint a szupport is csak azt nem értem miért ilyen közömbösek.


Maximálisan igazat adok Textnek, abban hogy:
Ha lepakolnak valakit, az illetőt aki lepakolta minden karijával együtt banolni kell sőt tovább megyek feljelenteni és akár börtönbe küldeni hisz ez bűncselekmény.
Ha találok valamit a földön és azért jelentkezik a jogos tulajdonos az minimum hogy visszaszolgáltatom. (Ingyen volt ergo nem ér akkora kár ha becsületes megtaláló vagyok.) Itt lép be a képbe a szupport együttműködése.

Ha tűzzel, vassal fellépnének a szabálysértő magatartás ellen egy idő után eltűnnének a szerverről ezek a szemetek.

Saját tapasztalás alapján írom a következő sorokat! Engem is leloptak egy éve. Írtam szupportra, banolták BeatIT karit majd két hét elteltével rám vigyorgott map1-en. Amikor kérdőre vonta csak vigyorgott, a szupport már válaszra sem méltatott. E miatt és más okból kifolyólag elborult az agyam és csúnyát írtam aminek az eredménye egy végleges ban volt. Hosszas civódás után törölték a büntetésemet, azt viszont még ma sem bocsátottam meg hogy a tolvaj egy/két hét bant kapott, azt is csak a boltos karin.

Kedves Text szerintem tök kulturált voltás az események és reakcióhoz képest.
Összességében ha bebizonyosodna a hanyagság és az állandóság akár ez a sztori is megérdemelne egy próbát.

Lsd:
https://nws.niif.hu/ncd2004/docs/ehu/113.pdf

Én pl minden feltöltéshez kérek számlát, ha egyszer bezár a szerver vagy vitás ügybe keveredek legyen konkrét bizonyítékom és meghatározott értékem a vélt vagy valós kárról amit szenvedtem. Ezekkel az adatokkal aztán mennék a békéltetőtestület, NAV illetve jogi szervezetekhez. Már megtettem és ha kell újra megteszem, mert idegesít ha valaki hanyag vagy nem érzi a dolgok fontosságát.

Egy kis kutakodás után hamar találsz jogi képviselőt, megfelelő fórumot, de ha gondolod adok pár kontaktot is.
- Volt már olyan álmod, amiről biztosan hitted, hogy valóság?

- Miért teszel fel olyan kérdést... amire már úgyis tudod a választ?

-Megcsodálta már a Mátrix tökéletes szépségét? Emberek milliárdjai élik le a az életüket....öntudatlan.

-Miért fáj a szemem?
-Mert most használod először.

gegeglam

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 474
    • Profil megtekintése
Re:TELJESEN NORMÁL MÁR ITT H HA LEPAKOLNAK SEMMIT NEM KAPSZ :)
« Válasz #17 Dátum: 2017. január 26. - 15:10:29 »
Az is meglehet, hogy felhasználónevek, jelszavak szivárogtak ki.
Abból indulok ki, hogy Prince-el is ugyanez történt és kitudja még hány nem aktiv emberrel.
Az pedig nem titok hogy a team nemáll technikailag a csúcson, ezt többször bebizonyosodott.
Meg ugye a nemtörődömség.

A supportal nekem sem volt soha szerencsém, ragaszkodnak az igazukhoz legyen az akármekkora marhaság.
De mivel már én sem játszom bepakoltam a cuccaimat rakiba külön jelszavazva.Bár kitudja ez mennyire hatásos.
MAKES OLD GREAT AGAIN!

tiba123

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 275
    • Profil megtekintése
Re:TELJESEN NORMÁL MÁR ITT H HA LEPAKOLNAK SEMMIT NEM KAPSZ :)
« Válasz #18 Dátum: 2017. január 26. - 17:41:26 »
Berk, az ötletedet nagyban támogatom, agyaltam sokáig ezen és nem tudom megfejteni a hiba okát.

Volt hogy eltűnt 600 rögöm, és írtam supporta mi a ****om, hogy csak úgy eltűnik a rakimból...

Láss csodát 3napra rá visszakaptam.

Na de a tárgyra vissza térve, az a Bence gyerek volt SreenSys tulaja, aki sokakat megtrutyiztott dolgoktól.
És mondtam neked Tele koma, hogy vigyázzál vele, mert egy álszent kis ebihal!

Sajnáljuk többen is hogy így jártatok, és lassan mi is tartunk attól, hogy valami tárgyunk elvész/eltűnik.
Céh:HiddenLeaf
Karaktereim:

BlackZetsu    lv 113 wp
BodyGuard lv 105 testi
Kenpachy      lv 104 menta
WhiteZetsu   lv 103 bm
Zaydel          lv100  buff
Mende          lv 75 testi farm
Zyrac           lv 76 wp farm

tiba123

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 275
    • Profil megtekintése
Re:TELJESEN NORMÁL MÁR ITT H HA LEPAKOLNAK SEMMIT NEM KAPSZ :)
« Válasz #19 Dátum: 2017. január 26. - 17:44:15 »
A játékban csak Tele cuccait láttuk többen felfedezni, hogy értékesíti.

Viszont Prince egyetlen cuccával nem találkoztunk, és kedves Prince barát, javaslom írj te is supportra, mert utánna tudnak nézni(elméletileg a szerverek rögzítik az ilyen infókat pl:bejelentkezés ideje stb.) hátha lesz vele valami!

De többen kérjük a drága TEAM-et, hogy az ilyen esetekben legyen gyors megoldás!
Céh:HiddenLeaf
Karaktereim:

BlackZetsu    lv 113 wp
BodyGuard lv 105 testi
Kenpachy      lv 104 menta
WhiteZetsu   lv 103 bm
Zaydel          lv100  buff
Mende          lv 75 testi farm
Zyrac           lv 76 wp farm

Maximus

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 289
    • Profil megtekintése
Re:TELJESEN NORMÁL MÁR ITT H HA LEPAKOLNAK SEMMIT NEM KAPSZ :)
« Válasz #20 Dátum: 2017. január 26. - 18:41:59 »
Sziasztok !
Egyedül már csak egy dolog foglalkoztat ebből az egészből,hogy ki és hogyan csinálta....habár jelentősége már annak sincs. Se a tárgyak értéke, csak a rááldozott idő,energia ami miatt bánt egy kicsit,igaz kevesen tudják,mert én ritkán szoktam mutogatni,kérkedni vele,de volt pár olyan amire büszke voltam...
Ha még aktívan játszottam volna,biztos jobban mellbe vág,de pont amiatt a sok ígérgetés,közömbösség miatt döntöttem úgy,hogy nekem ebből elég. Örülök,hogy váltottam,mert megint jól érzem magam,vannak új célok amikért ismét érdemes időt áldozni. Jó volt az a több mint 4 év,metines pályafutásom egyik legjobb szervere volt,de sajnos csak múlt időbe.Örülök,hogy jó pár embert megismertem,némelyekkel elég baráti viszonyba kerültem.De ezt a fejezetet lezártam,igaz nem a legszebb lett a vége így már,de előre nézek,a többi már csak a múlt....Sok sikert kívánok mindenkinek a továbbiakban és vigyázzatok,ha már sikerült egy szép karaktert felépíteni,ne ez legyen a vége....

Üdv.
A harcos arra törekszik, hogy minél jobban megismerje képességeit. Mindig ellenőrzi fegyverzetét, ami három dologból áll: hitből, reményből és szeretetből.

Hiena1972

  • Kölyök tag
  • **
  • Hozzászólások: 96
    • Profil megtekintése
Re:TELJESEN NORMÁL MÁR ITT H HA LEPAKOLNAK SEMMIT NEM KAPSZ :)
« Válasz #21 Dátum: 2017. január 27. - 11:05:56 »
Egyedül már csak egy dolog foglalkoztat ebből az egészből,hogy ki és hogyan csinálta....

Ez okozta számomra is a fejtörést és mai napig sem hagy nyugodni.


Én abban bíztam hogy a support befenyíti a tettest mondjuk egy jogi lépéssel annak érdekében, hogy felderítse az elkövetés módját (normális cégek ezt szokták csinálni). Nem hogy ezt nem tette meg, de még adatot sem volt hajlandó szolgáltatni hogy én tegyem meg a jogi lépéseket. Ezért feljelentettem OLDOT :-) Na onnan kezdve picit talán készségesebbek voltak, de mit is vár az ember egy Szerb cégbejegyzésű cégtől? ;-)

Szóval szerintem erre már keresztet vethetsz, vagy nekifeszülhetsz egy komoly háborúnak de sok fronton kell támadj ahhoz hogy bármit elérj, és abban is biztos lehetsz hogy nem leszel libling aszupport szemében.

De erre találó a mondás "Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten."


Ha jól tudom Denist is kipakolták és még van pár nagy nevű játékos aki hasonló élményekkel búcsúzott.
Emberünk meg tutti itt olvasgatja a kommenteket, jót szórakozik, sőt még az sem kizárt hogy oltogatja a népet.
- Volt már olyan álmod, amiről biztosan hitted, hogy valóság?

- Miért teszel fel olyan kérdést... amire már úgyis tudod a választ?

-Megcsodálta már a Mátrix tökéletes szépségét? Emberek milliárdjai élik le a az életüket....öntudatlan.

-Miért fáj a szemem?
-Mert most használod először.

vipzoli

  • Kölyök tag
  • **
  • Hozzászólások: 56
    • Profil megtekintése
Re:TELJESEN NORMÁL MÁR ITT H HA LEPAKOLNAK SEMMIT NEM KAPSZ :)
« Válasz #22 Dátum: 2017. január 27. - 16:07:10 »
Sajnálatos módon tudom hogyan történtek a feltörések (valószínűleg). Pár napja 3 napja talán tudatták velem hogy napvilágra került egy PVP szerver adatbázisa közel 13 ezer felhasználónévvel és jelszóval köztük az enyémmel is. Azt javaslom MINDENKI AKI JÁTSZOTT VALAHA IS A **** NEVŰ SZERVEREN VÁLTSON JELSZÓT!!!! A hétvégén megpróbálom megszerezni a fájlokat amiben az adatok vannak (jelszó nélkül) és közzé teszem a felhasználó neveket hogy mindenki megkereshesse benne a sajátját. Remélem segítettem ezzel másoknak megóvni az értékeiket ha már nekünk nem sikerült eddig.


A szerver neve törölve! Tilos a fórumon és a játékban is más szerverek neveit említeni vagy hirdetni!
[SGM]Anubisz
« Utoljára szerkesztve: 2017. január 28. - 17:57:52 írta [SGM]Anubisz »
OLDGAME2 SZERVEREN A JÁTÉKOT BEFEJEZTEM!

[GA]Mongoose

  • Adminisztrátor
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
    • Profil megtekintése
Re:TELJESEN NORMÁL MÁR ITT H HA LEPAKOLNAK SEMMIT NEM KAPSZ :)
« Válasz #23 Dátum: 2017. január 30. - 10:43:32 »
Kedves Játékosok!

Látjuk igen aktívak vagytok ezen topikban, melyben többen kifejezhetik, hogy áldozatul estek saját hanyagságuknak.
Azért jó látni, hogy akad egy-két ember, aki valóban átlátja a dolgokat, s tudatában van annak, hogy miként zajlanak az események.
Sajnálatos dolog, ha valakinek eltulajdonítják az értéktárgyait, de mint az előttem is írták, ezen esemény létrejöttében kizárólag minden esetben a számla tulajdonosa a ludas, mivel nem védte meg az adatait.
Amennyiben a tulajdonos nem képes arra, hogy ne adja ki másoknak (barát, céh társ, rokon, stb.) az adatokat, vagy ha regisztrál egy másik szerverre, akkor ne ugyanazon adatokkal tegye, akkor Mi hogyan tudnánk megvédeni a számlát? Nem állhatunk ott minden egyes játékosunk mögött, és inthetjük, hogy ne, ezt ne tedd, mert pórul járhatsz!
Nem egy olyan esettel találkozunk már, amikor szerverek közötti kereskedelem áldozata lett a felhasználó, mert a Mi szerverünkön átadta az értéktárgyakat, vagy oda adta a számláját, de a másik szerveren nem kapott semmilyen ellenszolgáltatást, vagy ellenértéket.
Bármely pontot is nézzük, a felhasználó megszegte a szabályzatot. A szabályzat egyik fő feladata a felhasználók védelme, ám ha erre fittyet hánynak, abban az esetben viseljék a következményeket.
Mikor már megvan a baj, akkor a felhasználó nem azt fogja mondani, hogy emberek, ezt rosszul csináltam, rossz döntést hoztam, és most elvesztettem az eddigi munkám eredményét, hanem annyival lezárja az ügyet, hogy kiraboltak, feltörtek és Support nem segít, mert lusták megnézni a naplózást.
Mi minden esetben megtekintjük a naplózást, ám amint szintén írták előttem, nem vehetjük el 10 embertől az értéktárgyakat (akik már esetenként fizettek is azért), mivel Ők sem voltak tisztában a tárgy eredetét illetően, valamint nem büntethetünk 10 embert azért, mert egyetlen ember nem volt képes arra, hogy megőrizze, vagy biztonságba tudhassa a saját számlája adatait.

Tehát pár szóban összefoglalva, ilyen eseteknél ahelyett, hogy a számla tulajdonosa elismerné saját vétségét, a Mi személyünkben keres bűnbakot, mivel könnyebb minket hibáztatni, mint megelőző lépéseket tenni az ügyben, illetve elismerni, hogy nem gondolta át, hogy milyen következményekkel fognak járni a tettei.

Tisztelettel: OldGame2 Team

seba

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
    • Profil megtekintése
Re:TELJESEN NORMÁL MÁR ITT H HA LEPAKOLNAK SEMMIT NEM KAPSZ :)
« Válasz #24 Dátum: 2017. január 31. - 09:27:20 »
Hát én nem akarok ebbe belefolyni de csak megteszem. Annó lepakolták a párom még s1 -en, de mivel GM volt az illető nem lett az ügyből semmi. Lepakolták egy ismerősömet is, de mivel abba a bizonyos sárga céhben volt a tolvaj ahol a GM is, nem lett az ügyből semmi. Más szerón is pakoltak le jó barátom de mivel GM volt a tolvaj így nem lett az ügyből komolyabb botrány :D ....és ezt a sort még folytathatnám. Szóval csak annyit akarok hozzáfűzni a dologhoz hogy felénk nem az adatok szivárognak ki, hanem két oldala van az éremnek. Persze ha vki nem védi az adatait kellő képpen az meg vessen magára ugyanis fura hogy vki elkezdi árulni a cuccait KP-ban, majd hirtelen lepakolják. De pl. sima metinen eltűnt a komplett karim cuccal mindennel, de 6 hónap alatt még értelmes választ sem kaptam arra h mien technikai hiba történt mert még ők se tudják pontosan, de ez egy másik történet. Na szóval ha nagy a baj...én a kis Guszti behajtó irodát javaslom, az mindig segít a bajban... :D :D :D
« Utoljára szerkesztve: 2017. január 31. - 10:28:35 írta seba »
Féltékeny vagy rajtam.

[GA]Mongoose

  • Adminisztrátor
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
    • Profil megtekintése
Re:TELJESEN NORMÁL MÁR ITT H HA LEPAKOLNAK SEMMIT NEM KAPSZ :)
« Válasz #25 Dátum: 2017. január 31. - 11:30:21 »
Tisztelt seba!

Azzal nincs semmilyen probléma, hogy belefolytál ezen "vitába", azzal már sokkal inkább, hogy olyanokat állítasz, melyek meg sem közelítik a valóságot.
Az éremnek valóban két oldala van, a lónak négy lába, a macska mindig a talpára esik, az kiabál akinek a háza ég (az hallgat aki felgyújtotta), kutyából pedig nem lesz szalonna stb. stb. stb., de arról biztosíthatjuk, hogy a Mi oldalunkról nem szivárog semmilyen információ. A GM-ek nem férnek hozzá olyan adatokhoz, mellyel el lehetne tulajdonítani egy számlát, valamint ha egy GM szabálysértést követ(ne) el, akkor azt nem söpörjük a szőnyeg alá, mint ahogyan azt Te állítottad, hanem azonnali hatállyal felfüggesztjük a számláját, és minden szükséges intézkedést megteszünk ellene. A Team tagok szigorú szabályzathoz tartják magukat, s annak legkisebb megszegése is súlyos következményeket von maga után. Sokkalta jobban ügyelünk a rend betartására a Team-en belül, mint amilyen szigorral kezeljük a játékosokat, és ez így van rendjén.
A szerverünk immár 5 éve üzemel, s ez annak is köszönhető, hogy nem játsszuk el a belénk vetett bizalmat, szigorúan tartjuk magunkat az elveinkhez és más privát szerverekkel ellentétben Mi védjük a játékosainkat (semmilyen adat nem szivárog ki a számlákkal kapcsolatban).

Tisztelettel: OldGame2 Team
« Utoljára szerkesztve: 2017. január 31. - 12:27:38 írta [GA]Mongoose »

SyMbioTe

  • Hős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 802
    • Profil megtekintése
Re:TELJESEN NORMÁL MÁR ITT H HA LEPAKOLNAK SEMMIT NEM KAPSZ :)
« Válasz #26 Dátum: 2017. január 31. - 14:49:36 »
/* Abban a bizonyos sárga céhben lévő gm-ek elég szépen segítették anno a kedves céhtársaikat, mikor még újak voltak a sárkánymapok és nagyvörit nem tudták lecsapni mert ki lettek ütve a gombóckáikból akkor ment a rinya a kedves gm ismerősöknek akik folyamat ledobáltak minket a szeróról :) */


“A gondolkodás kemény munka, ezért csinálják oly kevesen.”
(Albert Einstein)

Dzsoki

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 160
    • Profil megtekintése
Re:TELJESEN NORMÁL MÁR ITT H HA LEPAKOLNAK SEMMIT NEM KAPSZ :)
« Válasz #27 Dátum: 2017. január 31. - 16:19:15 »
Ja ez mondjuk igaz.  :)

tiba123

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 275
    • Profil megtekintése
Re:TELJESEN NORMÁL MÁR ITT H HA LEPAKOLNAK SEMMIT NEM KAPSZ :)
« Válasz #28 Dátum: 2017. január 31. - 20:08:56 »
Roots állítását alátámasztom!
Céh:HiddenLeaf
Karaktereim:

BlackZetsu    lv 113 wp
BodyGuard lv 105 testi
Kenpachy      lv 104 menta
WhiteZetsu   lv 103 bm
Zaydel          lv100  buff
Mende          lv 75 testi farm
Zyrac           lv 76 wp farm

[GA]Mongoose

  • Adminisztrátor
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
    • Profil megtekintése
Re:TELJESEN NORMÁL MÁR ITT H HA LEPAKOLNAK SEMMIT NEM KAPSZ :)
« Válasz #29 Dátum: 2017. február 01. - 13:08:53 »
Tisztelt Játékosok!

Örülünk, hogy így kiálltok egymásért, ám a GM-ekkel kapcsolatos ügyekben jártasabbak vagyunk, s tisztábban látjuk a dolgokat mint Ti.
Állítani sok mindent lehet, de Mi alá is tudjuk támasztani azt, amit kijelentünk.
A szerver minden egyes apró mozzanatot elment/naplóz (logol), tehát teljes mértékben nyomon tudjuk követni a GM-ek munkáját! Ha megmozdul a pályán, ha átmegy egy másik pályára, ha használ egy parancsot akkor azt Mi látjuk! Amennyiben ilyen visszaélés történne/történt-volna, akkor az a GM többé nem lesz GM, fagyasztjuk a számláit, valamint egyéb intézkedéseket teszünk ellene.
Ezen naplózásokat folyamatosan szemmel tartjuk, legyen szó GM, SGM vagy akár GA karakterről, s ha olyan dolgot látunk, mely nem tartozik a munkakörébe, akkor azon személytől kérdés nélkül fájóan búcsút veszünk.
Úgy gondolom, hogy nincs szükség további magyarázkodásra ezen téren, amit leírtunk azok 100%-ban tények. A múltban is így volt, és biztosítunk mindenkit arról, hogy a jövőben sem fogjuk tolerálni azt, ha egy Team tag visszaél a számlájával, már amennyire megteheti azt a szigorú korlátozások ellenére, s minden szükséges intézkedést megtettetünk/megteszünk, hogy ilyen visszaélés még véletlenül se forduljon elő.

Ezen végszóval zárnám is a topic-ot, mivel a fő "kérdésre" megfelelően válasszal szolgáltunk!


Tisztelettel: OldGame2 Team
« Utoljára szerkesztve: 2017. február 01. - 13:17:12 írta [GA]Mongoose »